Çevre Politikamız

Bir endüstri şirketi olarak Häcker, hayatın doğal temelinin korunması için özel bir sorumluluğu olduğunu kabul etmiştir ve çevresel koşulların kalıcı olarak iyileştirilmesini ön planda tutar.

Enerji verimliliği, emisyonların düşürülmesi ve atıkların imhası, Häcker firmasında sürdürülebilirliğe katkıda bulunan kavramlardan sadece birkaç tanesidir.

Häcker firması, 2009’da sertifikalandırdığı DIN EN ISO 14001:2009’a dayalı modern çevre yönetimi sistemini uygular.  Çalışanlar ve tedarikçiler çevre koruması konusuna aktif olarak dâhil edilmektedir.

Rodinghausen  üretim tesislerinde; kendi standartlarını belirten markası PUREMİSSİON koşullarına uygun sağlıklı mutfakların yanısıra;  kargo güvenliğinden kağıt torbalardan güneş enerjisi sistemlerine ve elektrikli araçlar için şarj istasyonlarına kadar – gelecek nesiller için sürdürülebilirlik konusunda yönetim üzerinde yoğunlaşmaktadır. 2019da, DGM tarafından iklim koruma sertifikaları ile onurlandırılmıştır. Häcker; Birleşmiş Milletler himayesinde olan, Uruguay’daki Verified Carbon Standard’ın yeniden ağaçlandırma projesine,  Hindistan’daki bir rüzgar enerjisi projesine, Mali’deki bir hidroelektrik projesine destek sağlamaktadır.

Häcker, üretimde düşük emisyonlu, su bazlı lake ve solventsiz yapıştırıcı sistemlerini kullanarak, emisyon oranlarının düşürülmesine belirgin bir şekilde katkıda bulunur.

Atık bertarafı konusunda Häcker, geri dönüşümlü malzemelere odaklanır ve tüm paketleme ürünlerinin madde açısından işlenmesini ve ambalaj yönetmeliğine riayet edilmesini garanti eder.

Häcker firması, kaynakların tasarruflu kullanılması alanında modern ve enerji açısından verimli üretim tekniklerine çok önem verir.

Çevre politikası, Häcker Küchen firmasının çevre alanlarındaki şirket hedefini yansıtmaktadır.